رادیو۱ سئو

چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم؟

چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم؟

دوستان عزیز همانطور که در سری برنامه های رادیو وان درباره راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کردم  در این برنامه در پاسخ به دوستان عزیزی که درباره  چگونگی انتخاب نامه دامنه مناسب سوال کرده بودند خول این موضوع صحبت خواهیم کرد ۰چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم؟  با من سید صبا میری در مارتیا آنلاین همراه باشید

در این برنامه بصورت جامع این موضوع را بررسی و قواعد و قوانین و مواردی که باید در انتخاب نام دامنه خود دقت کنید را توضیح میدهم در ادامه و در مقاله نیز مختصری انچه که در پادکست بیان کردم را ارائه خواهم داد.

ویدئو چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم ؟

 

۹ نکته مهم که باید در امنخاب نام دامنه باید توجه کنیم.

مقدمه:

مهمترین بخش برای راه اندازی هر کسب و کار اینترنتی انتخاب نام دامنه سایت است.نام دامنه برند شما و اعتبار شماست میتواند ترافیک زیادی را راهی سایتتان کند ویا با یک نام اشتباه زحمات شما را از بین ببرذ.

در این مقاله خلاصه ای از انچه در پادکست بالا توضیح دادم را به شما ارائه میکنم .

امیدوارم با این مطالب بتوانید از همان ابتدا اولین اجر امپراطوری کسب و کارتان را درست قرار دهید

چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم

1- .com اننخاب اول شما

قبل از هر چیز برای شما مشخص کنم که دامنه دات کام باید انتخاب اول شما باشد.

گرچه دامنه های زیادی وحود دارند ولی وقتی نام سایتتان را به کسی می گویید او نا خوداگاه با پسوند کام بدنبال نام دامنه شما میگردد.

این مطلب را هم بخوانید  آموزش استفاده از جستجوگر گوگل در وردپرس فارسی

نکته بعد انکه با یک کنترل و اینتر پسوند کام به آدرس سایت شما اضافه میشود ویا در تلفنهای هوشمند دکمه دات کام به کیبورد اضافه شده است.

۲- قوانین دامنه ها

قوانین هر دامنه ای که میخواهید ثبت کنید از قبل مطالعه کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

۳- استفاده از کلمه کلیدی

اگر بتوانید کلمه کلیدی سایت خودرا در نام دامنه هم بکار ببرید تاثیر خوبی بر سئو و رشد سایت شما دارد گرچه تاثیرش انقدر زیاد نیست که اگر این امکان وجود نداشت نگران شوید.

۴- انتخاب نام کوتاه

من به این مورد ۳ تا ستاره می دهم و تاکید می کنم بسیار مهم هست.

هر چه نام دامنه شما کوتاه تر باشد در یاد شنونده نیز بیشتر می ماند.

تصور کنید نام سایت شما tarahanewebelotus .com  باشد ویا twlotus.com کدامش را بخاطر می سپرید.

اما این نکته را هم بخاطر داشته باشید گه هر نامی صرف کوتاه بودن مناسب نیست. به مثالی که در پادکست زدم  دقت کنید gmvb.com که مثلا مخفف غلام مکانیک و برادران است.

چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم

۵- نام آسان

 

نکته دیگری که مهم است آسان بودن نام دامنه شماست در عین حال که باید کوتاه باشد از لحاظ نوشتاری هم باید اسان باشد.تا کاربر راحت به ذهن بسپرد و یا تایپ کنید.

این دو اسم را مقایسه کنید farafacade.com یا  faranam.com  هردو اشاره به یک شرکت ساختمانی و نما دارد ولی اولی من هم شاید همین الان اشتباه تایپ کرده باشم.

بعنوان یک نمونه بارز من اسنپ و تپسی را مثال می زنم

۶-منحصر به فرد و قابل انعطاف باشد

البته این نکته ارتباط به نکته قبلی دارد باید منحصر به فرد باشد و قابل انعطاف از طرفی معرف برندتان باشد و از طرف دیگر بتوانید در اینده با سیستمها و خدمات جدیدتان هم هم خوان باشد که در ادامه به ان باز خواهیم پرداخت.

این مطلب را هم بخوانید  ۱۰ کلید طلایی سئو سایتهای مشاور املاک

خلاصه مطلب کاری کنید کاربر هر زمان خواست به سایت شما برگردد به راحتی مام سایتتان را به یاد بیاورد ویا حد اقل بخشی از ان را

۷- هرگز از خط فاصله استفاده نکنید

خط فاصله بد ترین اتقاق برای نام یک دامنه است برای انتخاب نام دامنه عالی هرگز از این روش استفاده نکنید .

۲۰ درصد کاربران اینرتنت حتی نمی دانند خط فاصله کجای کی برد است.

من خودم هم هرگز نام سایتی که با خط فاصله است یادم نمی ماند .

این کار کاربران شمارا به سایت رقیب هدایت می کند.

چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم

۸- هرگز خوذ را محدود نکنید

اشتباهی که اغلب صاحبان کسب و کار میکنند تین است که سایت خودرا در یک حیطه جغرافیایی ویا رسته کاری محدود میکنند . در صورتیکه کار شما میتواند گسترش پیدا کنید از این روش نام گذاری اصلا استفاده نکنید.

مثلا ذامنه ای مثل tehranchap.com خودرا ناخوداگاه محدود به تهران میکند و کاربران زیادی را از دست می دهد.

یا

۹ – دو ترفند مهم

در ادامه مقاله چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم به شما دو توصیه دارم

اول اینکه حتما قبل از ساخت برند در سایت قوه قضائیه چک کنید و برندهای ثبت شده را در نظر داشته باشید تا دراینده مشکل برنخورید.

دوم اینکه برای انتخاب نام دامنه از سایتهایی که در این زمنیه به شما کمک میکنند میتوانید استفده کنید مثل NameMesh و NameBoy .

سخن پایانی

دوستان خوبم در هر حال وقت را تلف نکتید و همین الان دامنه را ثبت کنید و در این زمینه و راه اندازی سایت سوالی دارید از طریق تلفن  ۰۲۱۹۱۰۷۹۸۹۳ با پشتیبانی تماس بگیرید تا راهکارهای مناسبی را پیش روی شما بگذاریم حتی برای انانکه سرمایه زیادی برای راه اندازی سایت ندارند.

این مطلب را هم بخوانید  برنامه پنجم رادیو ۱- ایدهای کسب و کار۱

همچنین می توانید از طریق بخش دیدگاهها نظرات و سوالات خود را بفرستید و در اپلیکیشن آکادمی مارتیا نیز از طریق بخش پشتیبانی داخل اپلیکیشن سوالات خودرا بپرسید

چطور یک دامنه عالی انتخاب کنیم؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

درباره نویسنده

سید صبا میری

من سید صبا میری ۲۰سال در زمینه کامپیوتر و اینترنت و اموزش فعالم و از سال ۹۰ کار طراحی سایت را اغاز کردم و هم اکنون در مارتیا آنلاین خدمات طراحی سایت و سئو وتولید محتواوبرگزاری دوره های انلاین ومشاوره راه اندازی کسب و کار انلاین ارائه میدهم

دیدگاهها ٪

پیام بگذارید

× گفتگو با من