آکادمی ورد پرس تلویزیون مارتیا

حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵

حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵

دوستان عزیز پیامهای زیادی داشتم که بسیاری از کاربران بعد از ارتقا وردپرس به نسخه ۵ با مشکلاتی مواجه شدند  من در مقاله حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵  بهمراه یک ویدئو به شما خواهم گفت چگونه مشکلات ویرایشگر گوتنبرگ را خصوصا با ویژوال کامپوزر رفع نمایید.

من قبلا در مقاله معرفی وردپرس ۵   توصیه کرده بودم که مشکلاتی وجوددارد و خودم در همین سایت با مشکلاتی مواجه شدم.با من سید صبا میری مدیر مارتیا آنلاین همراه باشید

ویدئوی حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵

آموزش ویدئویی راه حل تداخل گوتنبرگ و ویژوال کامپوزر بعد از ارتقا وردپرس به نسخه ۵

بعد ارتقا وردپرس به نسخه ۵ چه اتفاقی می افتد؟

حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵

کسانی که از نسخه های ۴ وردپرس استفاده میکنند ویرایشگر کلاسیک را دارند که با هیچ افزونه ای مخصوصا صفحه سازهایی مثل ویژوال کامپوزر مشکلی ندارند ولی اولین اتفاق  بعد ارتقا وردپرس به نسخه ۵ جایگزین شدن گوتنبرگ ویرایشگر بلاک محور وردپرس در هسته وردپرس و حذف  ویرایشگر کلاسیک است.

خوب در ظاهر این اتفاق خیلی هم عالیست و من خودم هم علاقه زیادی به این ویرایشگر دارم مخصوصا اینکه در مقاله  چگونه یک ویرایشگر شگفت انگیز گوتنبرگ داشته باشیم؟  بطور مفصل توضیح دادم چطور گوتنبرگ را به یک ویرایشگر قدرتمند تبدیل کنیم.

اما نکته اینجاست گوتنبرگ بعد ارتقا اختلالات زیادی با برخی افزونه ها مثل سئو یوست یا ویژوال کامپوزر دارد (حد اقل برای من و برخی از کاربرانم اینطور بوده)

اشتباهی به نام غیر فعالسازی گوتنبرگ

از نظر من اشتباهی که اغلب وبسایتها کردند این بود که با توجه به مشکلات پیش امده اولین راه را پیشنهاد دادند یعنی غیر فعالسازی  گوتنبرگ.

گرچه برای حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵ این راه حل هم خوبست ولی من موافق ان نیستم. دلیلش هم این است که گاهی لازم میشود از گوتنبرگ استفاده کرد ویا اینکه اصولا توصیه می کنم کار با گوتنبرگ راهم یاد بگیریم و از آن لذت ببریم . اصولا مطالبی که با گوتنبرگ منتشر میشوند سئوی بهتری دارند.

حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵

راه حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵

راه حل درست حل تداخل گوتنبرگ با ویژوال کامپوزر و کار نکردن ویژوال کامپوزر بعد ارتقا وردپرس به نسخه ۵ دو مرحله است.

توصیه میکنم ویدئوی بالا را بدقت ببینید و انجام دهید و در اینجا خلاصه برای شما توضیح خواهم داد:

حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵

۱- نصب ویرایشگر کلاسیک

در مرحله اول باید ویرایشگر کلاسیک وردپرس را از مخزن افزونه ها نصب و فعال کنید

۲- انتخاب ویرایشگر پیشفرض در بخش تنظیمات

حال در بخش تنظیمات ویرایشگر پیش فرض خودرا بدلخواه انتخاب کنید و امکان سوئیچ بین ادیتورها را هم فعال کنید

۳-ارتقا ویژوال کامپوزر به نسخه ۵.۶ و بالاتر

و در نهایت ویژوال کامپوزر خود را به نسخه ۵.۶ و بالاتر ارتقا دهید

سخن پایانی

امیدوارم از این مقاله و ویدئوی آن نهایت استفاده را ببرید. و راضی باشید.

در پایان این نکه را خاطر نشان میکنم که این مقاله تنها یکی از رایج ترین مشکلات وردپرس ۵ را توضیح میدهد. و قبل از ارتقا به نسخه ۵ حتما از سایت خود بک اپ بگیرید.

اگر با مشکلات دیگیری هم مواجه شدید خوشحال میشوم در بخش دیدگاهها با دوستانتان در میان بگذارید مخصوصا اگر راه حلی هم پیدا کردید.

شاد باشید

حل مشکل وردپرس بعد ارتقا به نسخه ۵
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]
 

درباره نویسنده

سید صبا میری

من سید صبا میری ۲۰سال در زمینه کامپیوتر و اینترنت و اموزش فعالم و از سال ۹۰ کار طراحی سایت را اغاز کردم و هم اکنون در مارتیا آنلاین خدمات طراحی سایت و سئو وتولید محتواوبرگزاری دوره های انلاین ومشاوره راه اندازی کسب و کار انلاین ارائه میدهم

پیام بگذارید

× گفتگو با من