آیا شبکه های اجتماعی برای کسب و کار کافیند؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

سلام دوستان خوبم

امروز میخواهم درباره این بنویسم که ایا فعالیت شغلی  آنلاین فقط در شبکه های اجتماعی کافیست یا خیر؟

 

من در یکی دوسال اخیر با بسیاری از افرادی که میخواهند کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند صحبت کردم. عقیده عمومی بر این است که وقتی ما در تلگرام و اینستاگرام کار میکنیم کافیست و درامد خوبی داریم و دیگر چه نیازی هست که برای سایت هزینه کنیم.

من در این مقاله میخواهم کمی جدی تر و مفصل تر به این موضوع بپردازم و درپایان این شما خواهید بود که نتیجه مورد نظر خودرا خواهید گرفت و برای ادامه ویا شروع راه برنامه ریزی خواهید کرد.

 

سایت و شبکه های اجتماعی

درواقع میتوان فرق سایت و شبکه های اجتماعی را اینگونه توصیف کرد. وبسایت شما دفترکاریا فروشگاه یا مغازه شماست و شبکه های اجتماعی نمایشگاههای دائمی شما.

شما برای اینکه به سرعت کالاها و خدمات و محصولاتتان را به تعداد زیادی از افراد نشان دهید،در تلگرام ویا اینستاگرام غرفه ایجاد میکنید و محصولاتتان را انجا به نمایش میگذارید تا در مدت کوتاه بتوانید توجه افراد را به خدمات خود جلب کنید.

این روش بسیار عالیست و نتایج خوبی هم ببار می اورد.اما خیلی از مشتریان مثل خود من  دغدغه فکری دارندو این سوالات را از خود میپرسند:

  • آیا این غرفه معتبر هست؟
  • دفتر ویا فروشگاهش کجاست؟
  • چگونه اعتماد کنم؟

خوب در دنیای واقعی اگر از شما بپرسند دفتر شما کجاست اگر مغازه ویا دفتری ندارید چه خواهید گفت ایا انها مشتری شما میشوند؟ در بیش از ۸۰ درصد موارد به جرات میتوانم بگویم نه.

در دنیای مجازی هم وضع دقیقا همینطور است و شما باید یک جایگاه ثابت و معتبر داشته باشید.

 

سایت شما اعتبار شما

تا اینجا گفتیم که باید یک اعتبار برای خود ایجاد کنید و در دنیای مجازی این اعتبار از طریق وبسایت شما بدست می آید.بیایید کمی بررسی کنیم:

وقتی کاربری به سایت شما می اید و مطالب و مقالات و فیلمهای شمارا میبیند و میخواند در ذهن خود یک انالیز سریع میکندو به این سوالات پاسخ میدهد:

  • چقدر مطالب این سایت بدرد من میخورد؟
  • ایا این فرد یا گروه دانش و تسلط کافی بر حوزه کاریشان دارند ؟

و اگر حد اقل به این دو جواب برسد مشتری شما خواهد شد و از محصولات شما استفاده خواهد کرد.

 

وبسایت شما دفتر کار شماست و شبکه های اجتماعی نمایشگاهی که در ان غرفه دارید

 

این مطلب را هم بخوانید  کتاب استادکار اینستاگرام شوید - آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

اگر هنوز قانع نشدید به ادامه مقاله توجه کنید.

 

تهدیدات شبکه های اجتماعی

 

اصلا نترسید این عنوان شاید کمی ترسناک باشد ولی باید از این عنوان استفاده میکردم تا شما کمی جدی تر به این مطلب توجه کنید.

قبلا گفتم که شبکه های اجتماعی حکم نمایشگاه شمارا دارند.حالا از شما این سوال را میپرسم:

اگر صاحب نمایشگاه (مثلا مدیر اینستاگرام)  تصمیم بگیرد نمایشگاهش را کاملا تعطیل کند چه اتفاقی برای کسب و کار شما وسرمایه گذاریتان می افتد؟

  • اگر اینستاگرام تصمیم بگیرد از چند هفته دیگر به ایرانیان خدمات ندهد و تمام اکانتهای ایرانیان را مسدود کنند چه؟
  • و اگر دولت ایران تصمیم بگیرد ایسنتاگرام را مسدود کنند چه؟

بله بزرگترین تهدید شبکه های اجتماعی همین است. شما وقت و انرژی و سرمایه تان را صرف جایی میکنید که ممکن است هر لحظه فرو بریزد.

مانند کسی که مغازه ای را اجاره میکند و یکسال یا دوسال وقت و انرژی و سرمایه اش را پایش میگذارد و عاقبت صاحب مغازه اجاره را فسخ میکند و مغازه اش را از او پس میگیرد.

 

شبکه های اجتماعی - تلگرام
تلگرام

داستان تلگرام

 

من همیشه به بسیاری از مشتریان و کاربرانم میگفتم تمام سرمایه و انرژیتان را روی تلگرام خرج نکنید  تا اینکه فیلترینگ تلگرام آغاز شد.در نتیجه بسیاری از کسب و کارهای تا ۲-۳ ماه فلج شدند و ضررهای هنگفی به کسب و کارهای تلگرالمی وارد شد.

گرجه  هم اکنون با پروکسیهای اختصاصی و رایگان تلگرام دیگر به سادگی میشود وصل شد و فعالیتها عادی شده است (هرگز از تلگرامهای بدون فیلتر استفاده نکنید مثلا طلایی)  ولیکن انهایی که صرفا در تلگرام بودند بسیاری از مشتریان خودرا از دست دادندو انهایی که به تلگرام کاملا وابسته نبودند فقط مدتی دچار افت فروش شدند.

 

این مطلب را هم بخوانید  چگونه یک سایت ارزان طراحی کنیم؟

مزایای داشتن سایت

 

وقتی وبسایتتان را بنا کنید دیگر این مغازه تا زمانی که احاره سالانه اش را (هزینه تمدید هاست و دامین) پرداخت کنید برای همیشه مال شماست و شب و روز برای شما کار خواهد کرد. و اگر روی سئوی سایت خود کار کنید و به صفحه اول گوگل برسید دیگر نعمت و برکت و مشتری سرازیر خواهند شد.حتی بیشتر از فالوورها و ممبرهای تلگرامیتان.

دیگر نگران فیلتر شدن و مسائل دیگر ان نیستید و به خیال راحت به توسعه کسب و کارتان و درامد بیشتر می اندیشید.

 

 

 

ترس از هزینه وبسایت

بسیاری از افراد اولین نگرانیشان هزینه های وبسایت است.

اگر بخواهیم هزینه ای را که برای راه انداز ی کسب و کار فیزیکی باید کنید را بررسی کنیم میبینیم هزینه یک وبسایت بسیار ناچیز خواهد بود . فقط یک حساب ساده برای هزینه های رهن و اجاره و دکور و خرید و پرکردن مغازه با اجناس  شمارا به این نتیحه خواهد رساند که راه اندازی کسب و کار اینترنتی هزینه ای درقبال ان ندارد.

 اما نگران نباشید مارتیا آنلاین برای شما راهکارهای عالی را ایجاد کرده . ما سرویس سایت ۹۷  را برای شما آماده کردیم که به راحتی با حد اقل ۵۰۰۰ تومان به بالا صاحب یک سایت ارزان بشوید . که البته در مقاله ای مفصلا معرفی خواهم کرد

 

عدم دانش کار باسایت

 

کار کردن و مدیریت سایت  چالش بسیار بزرگی برای خیلی از صاحبان کسب و کار است. و این مانع بسیاری از افراد برای ورود به این عرصه می باشد.

اما این بخش هم جای نگرانی ندارد. راهکارهای زیادی وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد:

    ۱-استخدام یک مدیر سایت

راحت ترین کار استخدام یک فرد برای مدیریت سایت و فعالیتهای انلاین شماست.که اگر شما سرمایه و تواناییش را دارید میتوانید این کار را انجام دهید.

    ۲-قرارداد با شرکتها و افراد حرفه ای

اگر صرفا مدیریت سایت برای شما اهمیت ندارد و دنبال موفقیتهای بیشتر هستید و رسیدن به درامدهای بالاتر میتوانید با افرادویا شرکتهای حرفه ای که در زمینه سئو و تولید محتوا به صورت حرفه ای و تخصصی فعالیت دارند مانند مارتیا آنلاین همکاری کنید. مزیت این روش این است که وبسایت شما واقعا به ماشین پولسازی شما تبدیل خواهد شد.

 

این مطلب را هم بخوانید  ۵ ابزار برای حذف بک گراند عکس آنلاین کاملا رایگان

    ۳- استفاده از پکیحهای اموزشی و دوره های انلاین

اگر بنا به دلایلی میخواهید خود شخصا روی سایت خود کار کنید و دانش ان را ندارید اصلا نگران نباشید باز هم مارتیا آنلاین در کنار شما خواهد بود.من دوراه کار برای شما ایجاد کردم.

          اول شرکت در یک کارگاه انلاین  که در یک جلسه بصورت عملی و کاربردی کار با سایتتان را یاد خواهید گرفت یکی از مزایای این کارگاه این است که شما فقط انچه را نیاز دارید یاد خواهید گرفت و تا ۲ ماه هم پشتیبانی و همراهی من را خواهید داشت.

         دوم تهیه پیکیج اموزشی

من پیکیجی را به زودی رونمایی خواهم کرد که در یکساعت شمارا اماده کار با سایت خود خواهد کرد شاخ و برگهای اضافی هرس شدند و فقط انچه که نیاز دارید به شما ارائه خواهد شد. همچنین این محصول پشتیبانی ۳ ماهه خواهد داشت.

 

از اینکه تا اینجا همراه من بودید از شما سپاسگزارم امیدوارم این مقاله توانسته باشد دغدغه ها و موانع ذهنی شمارا برداشته باشد.اگر همچنان سوال و ابهامی داردی میتوانید از طریق بخش دیدگاهها بیان کنید ویا در تلگرام به این ای دی پیام دهید

@ssmiri1355

شاد باشید

 

 

 

 

 

سید صبا میری

سید صبا میری

من سید صبا میری ۲۰سال در زمینه کامپیوتر و اینترنت و اموزش فعالم و از سال ۹۰ کار طراحی سایت را اغاز کردم و هم اکنون در مارتیا آنلاین خدمات طراحی سایت و سئو وتولید محتواوبرگزاری دوره های انلاین ومشاوره راه اندازی کسب و کار انلاین ارائه میدهم

مارا از دیدگاههای خود بهره مند کنید

درباره مارتیا آنلاین

مارتیا آنلاین با هدف ارائه خدمات متنوع و با کیفیت و گسترش کسب و کار اینترنتی و ارائه آموزشهای کاربردی و حرفه ای توسط سید صبا میری  بنیان گذاری شده است.

هدف ما ارائه بهترینها برای شایسته ترین ملت دنیاست

مطالب اخیر

مارادنبال کنید

ویدئوی هفته

سید صبا میری|تبلیغات در گوگل
پخش ویدیو

دسترسی سریع

لینک ویژه